Хто має статус «дитини»?

Дата: 01.06.2021 08:14

Відповідно до законодавства України дитиною є особа до досягнення нею повноліття, а саме 18 років.

Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років.    Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.

Основними нормативно-правовими актами, що регулюють права дитини є – Конституція України, Сімейний кодекс України, Закон України «Про охорону дитинства», Цивільний кодекс України.

Основним міжнародним документом, який регулює це питання, є Конвенція про права дитини від 20 листопада 1989 року.

При збільшенні віку збільшується і об’єм прав дитини.

Нвприклад, від народження дитина має право на: ім’я; громадянство; піклування; медичну допомогу; достатнє і здорове харчування.

З 3 до 6  років дитина має право відвідувати дитячий садок.

З 10 років у дитини виникає право на вибір місця проживання за спільною згодою батьків і самої дитини.

З 15 років до цих прав додаються ще два права: право прийматись на роботу за згодою одного із батьків або особи, що його замінює; право отримання  першого робочого місця на строк не менше двох років.

З 18 років у особи настає повна дієздатність, вона втрачає статус дитини і отримує всі права дорослої людини.

Якщо Вам потрібна правова консультація, звертайтесь до «Новоайдарського бюро правової допомоги» Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за т.095-60-30-913.

Коментарі:

Алина
2022-11-07 11:12:55

У мене складні стосунки з батьками. Я розумію що хочуть для мене всього самого кращого але я знаю краще. Чи потрібно взагалі батькам указувати мені вчитися далі якщо я не хочу і мені вже майже 20?

Алина
2022-11-07 11:10:43

Добрий день. Мені 19 років скоро 20 років вчуся в університеті на 1 курсі. Недавно ось поступила. Тепер хочу кинути університет але мати забороняє. Чи має вона право забороняти мені рішати де мені вчитися .