Старобільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Поновлення батьківських прав

Оскільки позбавити батьківських прав може лише суд, тому поновлення батьківських прав можливо тільки в судовому порядку.

15:45 07.02.2022

Єдиний реєстр боржників

Єдиний реєстр боржників — систематизована база даних про боржників, що є складовою автоматизованої системи виконавчого провадження України та ведеться з метою оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконані майнові зобов'язання боржників та запобігання відчуженню боржниками майна.

10:40 14.01.2022

Підстави та порядок звернення із заявою до суду про видачу обмежувального припису

Обмежувальний припис стосовно кривдника – це встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи.

09:20 20.12.2021

Поняття домашнього насильства та його види

Домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

09:12 20.12.2021

Аліменти на повнолітню дитину з інвалідністю

Відповідно до статті 198 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку, сина, які потребують матеріальної допомоги, якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.

09:09 26.10.2021

Аліменти на утримання дружини

Інколи трапляються випадки, коли після народження дитини, за різних обставин, шлюбні відносини між подружжям припиняються і жінки залишаються з маленькими дітьми та проблемами щодо матеріального утримання.

08:46 26.10.2021

13:45 16.09.2021

Підстави та порядок застосування термінового заборонного припису стосовно кривдника

Терміновий заборонний припис стосовно кривдника (далі - припис) - виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України (далі - уповноважений підрозділ поліції) у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.

11:27 16.09.2021