Відстрочення та розстрочення виконання судового рішення

Дата: 14.01.2022 10:44

Статтею 435 ЦПК України закріплюється право на відстрочення і розстрочення виконання судового рішення.

Відстрочення виконання рішення суду означає перенесення виконання на інший час, а розстрочення виконання рішення суду - надання можливості виконання рішення по визначених частинах у встановлені строки.

Питання про відстрочку або розстрочку виконання може вирішуватися судом у порядку статті 267 ЦПК України або після відкриття виконавчого провадження.

Порушити питання про відстрочку і розстрочку виконання рішення після відкриття виконавчого провадження може сам державний виконавець або сторони виконавчого провадження чи їх представники.

Обставини, що враховуються під час розгляду питання про відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення:

• щодо фізичної особи - тяжке захворювання її самої або членів її сім’ї, її матеріальний стан;
  • стихійне лихо, інші надзвичайні події;
  • ступінь вини відповідача у виникненні спору;
  • інші обставини справи.

Розстрочка та відстрочення виконання судового рішення не може перевищувати одного року з дня ухвалення такого рішення, ухвали, постанови.

Про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення, встановлення чи зміну способу та порядку його виконання або відмову у вчиненні відповідних процесуальних дій постановляється ухвала, яка може бути оскаржена. У необхідних випадках ухвала надсилається установі банку за місцезнаходженням боржника або державному виконавцю, приватному виконавцю (частина сьома статті 435 ЦПК України).

Якщо Вам потрібна правова консультація, звертайтесь до «Новоайдарського бюро правової допомоги» Старобільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою : 93500, Луганська область, смт. Новоайдар, вул. Банківська, 16 або за т.095-60-30-913.