В УКРАЇНІ ВВЕДЕНО НОВІ КАРАНТИННІ ОБМЕЖЕННЯ

Дата: 20.09.2021 08:40

Зараз епідемічна ситуація з поширенням коронавірусу в Україні прогнозовано погіршується. Фіксується перевищення загальнонаціонального індикатора позитивних тестів серед усіх протестованих. Є тенденції до збільшення госпіталізацій хворих на COVID-19.

Ситуація в державі контрольована й не критична, але необхідно працювати на випередження, тому уряд оновив карантинні правила, які почнуть діяти 20 вересня.

Такий підхід дозволить витримати баланс між захистом людей від коронавірусу та добробутом населення. Також нові правила дадуть можливість працювати окремим сферам економіки навіть у період локдауну, не створюючи надмірного навантаження на систему охорони здоров’я.

Про сертифікати вакцинації

• Зміни до чинних правил передбачають впровадження двох видів міжнародних, внутрішніх сертифікатів – так званого жовтого та зеленого. У додатку «Дія» вони будуть відображатися відповідним кольором. Паперові довідки друкувати на кольоровому принтері не треба.
  • Сертифікати є документами, які підтверджують вакцинацію людини:
  • жовтий видаватиметься тим, хто пройшов одне щеплення (дводозною вакциною);
  • зелений отримають ті, хто отримав два щеплення.
  • Строк дії:
  • жовті сертифікати будуть чинні протягом 28 днів з дня проведення щеплення, тобто на період, необхідний для дотримання мінімального інтервалу між двома дозами;
  • зелені сертифікати діятимуть протягом 1 року від дня введення другої дози.

Які обмеження передбачаються?

• Залежно від того, який сертифікат має людина, тобто скільки доз вакцини отримала, для неї будуть різними й обмеження.
  • Більшість обмежень, які передбачені у жовтому та червоному рівнях епідемічної небезпеки, не будуть застосовуватися до вакцинованих. При цьому для жовтого рівня буде достатньо однієї дози вакцини, а вже для червоного рівня потрібен буде повний курс щеплення.

Обмеження для зеленого рівня (вся Україна)

• Обов'язкове носіння захисної маски у громадських приміщеннях та громадському транспорті.

Обмеження для жовтого рівня (вся Україна)

• Обов’язкове носіння маски у громадських приміщеннях та громадському транспорті.
  • Необхідність дотримання дистанції у 1,5 м.

Заборонено:

• масові заходи за участю більш як 1 особи на 4 кв. метри площі будівлі або території;
  • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць;
  • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше, ніж 1 особа на 10 кв. метрів;
  • робота закладів освіти, окрім тих, де менше 80% персоналу мають жовтий чи зелений сертифікати вакинації.

Ці обмеження не будуть застосовуватися, якщо більш як 80% персоналу і 100% відвідувачів закладів чи заходів, крім осіб, які не досягли 18 років, матимуть жовті або зелені сертифікати. Робота закладів не обмежується в часі.

Тобто тепер бізнес може самостійно вирішувати, за яким механізмом йому працювати: за правилами жовтої зони або за спрощеними правилами для вакцинованих.

Обмеження для помаранчевого рівня (регіон)

• Цей рівень епідемічної небезпеки не містить додаткових обмежень та визначається сигнальним про наближення регіону до «червоної» зони.
  • На цьому рівні діють норми для жовтого.
  • Місцева влада може вводити додаткові обмеження.

Обмеження для червоного рівня (регіон)

• Необхідність дотримання дистанції у 1,5 м.

Заборонено:

• робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень на винос;
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів;
  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
  • робота закладів освіти, окрім закладів, де 100% працівників мають зелений сертифікат;
  • проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
  • робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки;
  • робота закладів, що надають послуги з розміщення (хостели, готелі).

Обмеження не будуть застосовуватися, якщо у всього персоналу та всіх відвідувачів закладів чи заходів, крім осіб, які не досягли 18 років, будуть зелені сертифікати вакцинації.

ВИСНОВКИ

• З 20 вересня в Україні починають діяти нові карантинні правила.
  • Ми подбали про те, щоб витримати баланс між захистом людей від коронавірусу та їхнім добробутом.
  • Тепер бізнес може самостійно вирішувати, за яким механізмом йому працювати: за стандартними обмеженнями або за спрощеними правилами для вакцинованих.
  • Ми створили всі умови, щоб громадяни України мали змогу отримати щеплення від коронавірусу. Для імунізації населення працюють мобільні бригади, пункти щеплення та центри вакцинації.
  • В Україні є достатньо вакцин, щоб забезпечити щеплення громадян.
  • Наша команда взяла курс на диджиталізацію України і в складних умовах пандемії це дало позитивні результати. Адже тепер будь-який громадянин може легко і швидко отримати цифровий сертифікат щеплення від коронавірусу. Для цього не треба стояти в чергах до лікаря чи носити з собою паперову довідку.
  • COVID-19 стає пандемією невакцинованих.