Перерахунок пенсій з 1 грудня буде здійснено автоматично, без звернення осіб до органів Пенсійного фонду України

Дата: 09.11.2021 11:11

З 1 грудня, у зв'язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» до 1934 грн., без додаткового звернення особи, органами Пенсійного фонду буде проведено перерахунок пенсій, мінімальний розмір пенсії становитиме 1934,00 грн, максимальний розмір пенсій – 19340,00 грн. Також зростають доплати за понаднормативний стаж, розміри надбавок, доплат, підвищень, які залежать від розміру прожиткового мінімуму.

У зв'язку зі збільшенням з 1 грудня 2021 року розміру мінімальної заробітної плати до 6500 грн, відповідно до частини 2 статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» збільшиться розмір пенсій у 65-річних пенсіонерів за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок – 30 років страхового стажу.

Перерахунок пенсій буде проведено автоматично та не потребує додаткового звернення пенсіонерів до органів Пенсійного фонду України.