Понад 300 кг тротилу та більше 500 засобів ініціації вибухів: СБУ продовжує заходи з протидії підривній діяльності ворога на Сході України

Дата: 04.01.2022 15:01

СБУ проводить комплексні заходи щодо запобігання та нейтралізації загроз розвідувально-підривної діяльності спецслужб РФ проти державної безпеки України. У 2021 році, в районі проведення операції Об’єднаних сил встановлено місцезнаходження більше 40 ворожих схронів із засобами ураження.

Серед вилученого з тайників – протитанкові міни, бойові гранати, майже 500 засобів ініціації вибуху та понад 300 кг тротилу.

За даними слідства, схрони облаштували учасники незаконних збройних формувань так званих «Л/ДНР». За завданням своїх «кураторів», вони планували здійснити диверсії на сході нашої країни.

За матеріалами СБУ, до 8 років ув’язнення засуджено учасницю агентурної мережі спецслужб РФ. Зловмисниця причетна до підготовки серії вибухів в районі проведення операції Об’єднаних сил.

Ворожого агента було затримано у Донецькій області на спробі облаштування схрону з вибухівкою.

Крім того, у вересні цього року, СБУ виявила у Донецькій та Луганській областях два прихованих арсенали бойовиків. З них вилучено:

- майже 40 кг тротилу,

- велику кількість протитанкових і протипіхотних мін,

- набої до зенітних установок та великокаліберних кулеметів.

На Луганщині:

з тайника, облаштованого у підземному сховищі колишнього домоволодіння так званого «першого заступника голови уряду ЛНР» у селищі Боброве, правоохоронці виявили:

- 2 реактивні протитанкові гранати,

- 20 гранат РГД-5 із запалами;

- майже 4,5 тис. набоїв різного калібру.

У Донецькій області:

співробітники СБУ встановили місцезнаходження схрону, який обладнав снайпер так званого «батальйону «Восток». Схованку виявили на території однієї з дачних садиб в Покровському районі.

В ході огляду тайнику, вилучено:

- автомат Калашникова з двома спорядженими магазинами,

- більше півкілограма тротилу,

- 3 електродетонатори,

- 2 гранатометних постріли,

- 2 гранати РГД-5 із запалами,

- більше 2,5 тис. набоїв різного калібру,

- 5 димових шашок,

- 23 реактивні освітлювальні патрони дистанційної дії.

За всіма викритими фактами протиправної діяльності, тривають комплексні заходи для встановлення і притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до злочинів проти державної безпеки України.

Пресслужба СБУ в Луганській області