СБУ викрила священника, що підтримував «руську весну» та організаторку фейкового референдуму на Луганщині

Дата: 22.02.2022 08:25
Кількість переглядів: 53

Служба безпеки України продовжує комплексні заходи щодо викриття та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до злочинів проти державної безпеки на сході України.

Встановлено протиправні дії колишнього настоятеля храму УПЦ у місті Привілля на Луганщині, активного учасника антиконститційних заходів так званої «руської весни» у 2014 році.

Слідчі СБУ зібрали беззаперечні докази того, що, користуючись своїм авторитетом у вірян, священик закликав їх підтримувати проросійських бойовиків та розпалював міжконфесійну та міжнаціональну ворожнечу.

Зокрема, виступаючи на антиукраїнських мітингах у Сєвєродонецьку, священнослужитель схвалював анексію Криму та агітував за проведення незаконного «референдуму» щодо від’єднання Донецької та Луганської областей від України.

З початком військових дій на сході України, зловмисник втік до тимчасово окупованого Криму. Зараз він переховується від українського правосуддя на території країни-агресора.

Наразі йому заочно повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст.161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) Кримінального кодексу України.

Вирішується питання щодо оголошення правопорушника у розшук.

Також, за матеріалами СБУ, у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України звинувачується ексдепутатка Золотівської міської ради Луганської області.

За даними слідства, у травні 2014 року жінка, зрадивши присязі, вже як «секретар виборчої комісії» організувала та провела фейковий «референдум» про «державну самостійність ЛНР» у Золотому.

Зараз зловмисниця перебуває на підконтрольній українській владі території.

Їй вручили повідомлення про підозру за  ч. 2 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Інформуємо, що у  2021 році у Луганській області, за матеріалами СБУ, за ст. 110 Кримінального кодексу судові вироки отримали 3 депутати місцевих рад. Вони, як і їхня «колега» із Золотого, брали участь в організації та проведенні антидержавного фейкового «референдуму» 2014 року.

Заходи з викриття правопорушників здійснювали співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях спільно з Головним управлінням Нацполіції у Луганській області за процесуального керівництва Луганської обласної прокуратури.

Пресслужба СБУ в Луганській області