Українцям, які тікають з Криму від путінської мобілізації, допоможуть в Казахстані

Дата: 27.09.2022 12:50

До війни проти України окупанти намагаються залучити кримських татар з тимчасово окупованого півострова. Окупаційна влада Криму проводить рейди по місцях їхнього проживання. Чоловікам масово роздають повістки та забирають їх до військкоматів.

У зв'язку з незаконною та злочинною мобілізацією громадян України – жителів Криму – до ворожого війська Мінреінтеграції закликає використовувати у якості тимчасового прихистку Грузію та Казахстан.

З питань в'їзду – виїзду та перебування в цих та інших країнах радимо звертатися до Координаційного центру:

за телефонами:

+380508518294 (WhatsApp, Telegram);

+380635767740 (WhatsApp, Telegram);

електронною поштою:

yardimlashma2022@gmail.com;

на Facebook-сторінку:

Координаційний центр Меджлісу з гуманітарних питань

або телеграм-канал:

Координаційний центр Меджлісу.

Окрім цього, мешканці тимчасово окупованого Криму, які в'їхали на територію Казахстану, зможуть отримати необхідні консультації у координаторів:

місто Астана:

Руслан Маштаков, тел. +7 701 812 13 13;

місто Алмати:

Уріє Курташирова, тел. +7 777 757 80 07;

Лілія Алімова, тел. +7 701 789 06 98.

Мінреінтеграції нагадує: якщо вам відомо про факти примусової депортації дорослих чи дітей до рф, повідомляйте про це на спеціальну цілодобову гарячу лінію НІБ 16-48, або на адресу nib@gov.ua. Для дзвінків з-за кордону звертайтеся за телефоном - +38 (044) 287-81-65. Щодо дітей – також на державний портал ДІТИ ВІЙНИ.

Нагадаємо, нещодавно відомство запустило чат-бот з питань евакуації та надання гумдопомоги. Чат-ботом також зможуть скористатися примусово депортовані до рф або інших країн громадяни України, які хочуть повернутись на Батьківщину.