Уряд удвічі збільшив компенсацію витрат громадянам, які прихистили внутрішніх переселенців

Дата: 01.10.2022 16:13

Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб. Йдеться про збільшення вдвічі суми грошової допомоги в період опалювального сезону власникам житла, які прихистили у себе вимушених переселенців. Відповідний проект постанови, розроблений Мінрегіоном, прийнято на засіданні Уряду 30 вересня.

Відтак у межах соціальної програми «Прихисток» в опалювальний період сума відшкодування становитиме близько 900 гривень щомісяця за кожну особу.

Зазначимо, Мінрегіоном досягнуто домовленостей з Товариством Червоного Хреста в Україні, Міжнародною Федерацією Червоного Хреста і Червоного Півмісяця щодо забезпечення покриття витрат спрямованих на компенсацію.

Тож, з 1 жовтня 2022 року до 31 березня 2023 року компенсація витрат громадянам, які тимчасово прихистили ВПО, буде збільшена до 30 гривень на день за кожну особу коштом зазначених організацій.

Крім того, проект постанови передбачає можливість для громад передавати відомості про кількість ВПО електронною поштою у разі неможливості скористатися електронною системою взаємодії органів виконавчої влади.