Понад 180 тисячам жителів Луганщини підвищено пенсії із 1 жовтня

Дата: 04.10.2022 10:00

Понад 180 тисячам жителів Луганщини підвищено пенсії із 1 жовтня

Із 1 жовтня 2022 року розмір мінімальної заробітної плати збільшився з 6 500 до 6 700 гривень.

Це є підставою для перерахунку мінімального розміру пенсії за віком непрацюючим громадянам, які досягли 65 років і більше та мають страховий стаж: чоловіки – не менше 35 років, жінки – не менше 30 років.

Із 1 жовтня мінімальний розмір пенсії за віком у таких пенсіонерів складає 2 680 гривень (6 700 гривень х 40 %). Тобто 40 % мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет на відповідний рік. Особам, які працюють, перерахунок буде проведено після звільнення з роботи.

У результаті перерахунку відповідне підвищення виплат отримали 54,1 тис. пенсіонерів Луганщини.

Із 1 жовтня 59,4 тис. пенсіонерів у віці від 70 до 75 років незалежно від виду пенсії, закону, згідно з яким призначена пенсія, від тривалості страхового стажу та від факту роботи встановлено щомісячну компенсаційну доплату до пенсії в розмірі 300 гривень, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.09.2021 № 963 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому».

Підвищення стосується осіб, у яких розмір щомісячної пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, є меншим від розміру середньої заробітної плати в країні за 2020 рік, з якої сплачено страхові внески, та яка враховується для обчислення пенсії (тобто, 10 340,35 гривень).

Пенсіонерам, які досягнуть віку 70 років після 1 жовтня, щомісячна компенсаційна виплати встановлюватиметься з дати досягнення такого віку.

У пенсіонерів віком від 70 років, пенсію яким призначено відповідно до Закону та які мають страховий стаж: чоловіки – не менше 35 років, жінки – не менше 30 років, мінімальний розмір пенсійної виплати склав 3000 гривень (надано доплату до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії).

Тим, у кого страховий стаж становить менше ніж 35 років у чоловіків і менше ніж 30 років у жінок, доплату до пенсії встановлено в розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з 3000 гривень.

Також відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.09.2020 №849 «Деякі питання підвищення пенсійних виплат для окремих категорій осіб у 2021 році та в подальшому» пенсіонерам віком від 75 до 80 років щомісячну компенсаційну виплату до пенсії підвищено до 456 гривень, а пенсіонерам віком від 80 років пенсію – до 570 гривень.

При цьому розмір пенсійної виплати за наявності страхового стажу не менше ніж 25 років у чоловіків і не менше ніж 20 років у жінок у осіб у віці від 70 до 80 років складає 2 500 гривень, а в осіб від 80 років – 2 600 гривень.

У Луганській області таке підвищення отримали 25,5 тис. пенсіонерів віком від 75 до 80 років та 43,3 тис. пенсіонерів віком від 80 років.

Крім того, 30 квітня набув чинності Закон України від 15 лютого 2022 року № 2040-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства».

Ним, зокрема, передбачено з 1 жовтня 2022 року встановлення мінімальних розмірів пенсії по інвалідності відповідно до статті 22 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». А саме: особи з інвалідністю внаслідок війни І групи отримають 5 025 гривень, ІІ групи – 4 610 гривень, ІІІ групи – 4 396 гривень. Особи з іншими причинами інвалідності І групи отримають 4 605 гривень, ІІ групи – 4 396 гривень, ІІІ групи – 4 186 гривень.