За яких умов до страхового стажу зараховується період догляду за особою з інвалідністю

Дата: 07.10.2022 11:30

Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено зарахування до страхового стажу періодів догляду за особою з інвалідністю І групи, за дитиною з інвалідністю чи людиною, яка досягла пенсійного віку та потребує стороннього догляду, якщо людина, яка здійснювала такий догляд:

- є працездатною;

- не працювала в такий період;

- отримувала в органах соціального захисту населення допомогу або компенсацію відповідно до законодавства.

За таких умов період догляду враховується до страхового стажу людини, оскільки згідно зі статтею 11 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» у цей період вона є застрахованою особою.

Страхувальником для неї є відповідний орган соціального захисту населення.

Якщо такі періоди мали місце з липня 2000 року, то заробіток за цей період враховується у розмірі мінімальної заробітної плати. У разі доцільності зазначені періоди “оптимізуються” (вилучаються з підрахунку індивідуального коефіцієнту заробітку для обчислення пенсії).