У пенсійному фонді Луганщини обліковується майже 9,5 тисяч «військових» пенсіонерів

Дата: 14.10.2022 12:01

У Головному управлінні Пенсійного фонду України в Луганській області обліковується 9 457 пенсіонерів, пенсійне забезпечення яких врегульовано Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

У тому числі, 3 053 працюючих пенсіонера та 1 304 учасники бойових дій.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції та інших структур, врегульовані Законом України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Держава гарантує пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв’язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

«Військові» пенсії призначаються та виплачуються військовослужбовцям після їх звільнення зі служби.

Водночас, їх виплата не припиняється у разі повторного прийняття пенсіонерів з числа військовослужбовців на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, за призовом резервістів в особливий період та за контрактом під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня звільнення.

Після звільнення зі служби пенсії таких військовослужбовців переглядаються з урахуванням додаткової вислуги років та грошового забезпечення, що визначається за останньою посадою на час повторного звільнення зі служби.