Із жовтня зросли мінімальні розміри «військових» пенсій по інвалідності

Дата: 01.11.2022 16:31

Із жовтня зросли мінімальні розміри «військових» пенсій по інвалідності

Із 1 жовтня зросли мінімальні пенсії по інвалідності, призначені згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства» 15.02.2022 № 2040-IX).

Розміри мінімальних пенсійних виплат, в залежності від встановленої групи інвалідності та військового звання, коливаються від 4 186 до 5986,50 гривень (до 1 жовтня 2022 року мінімальна пенсійна виплата незалежно від групи інвалідності становила 3854 гривні).

У залежності від військового звання мінімальні пенсії по інвалідності встановлюються у наступних розмірах:

- старшим солдатам, старшим матросам, сержантського і старшинського складу строкової служби – 110%;

- військовослужбовцям (крім строкової служби) рядового, сержантського і старшинського складу, особам молодшого начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України і державної пожежної охорони, особам молодшого складу Національної поліції, Служби судової охорони, Національного антикорупційного бюро України – 120%;

- особам офіцерського складу та начальницького складу (крім молодшого) органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України і державної пожежної охорони, середнього і вищого складу Національної поліції, Служби судової охорони – 130% відповідних мінімальних розмірів пенсій, передбачених для осіб з інвалідністю з числа рекрутів, солдатів і матросів строкової служби.

До мінімального розміру пенсії по інвалідності встановлюються надбавки, доплати і підвищення, передбачені законодавством.

Починаючи з 2023 року, щороку з 1 березня такі пенсії підлягають індексації.