Міжнародні організації збирають свідчення українців проти злочинів російських окупантів

Дата: 02.11.2022 14:20

Українське представництво фундації «АI for Good» представляє неприбуткову соціальну онлайн-платформу “Свідок”, яка слугує персональним воєнним щоденником українців. Це портал, де люди анонімно описують своє життя під час війни і викладають факти воєнних злочинів, свідками яких вони стали. Чому це важливо?

- Співпрацюють з Міжнародним кримінальним судом, який використає свідчення людей під час розслідування воєнних злочинів росіян в Україні

- Також на порталі зареєстровані розслідувачі з України та з-за кордону, які, з дозволу людей, також можуть використати свідчення для притягнення росіян до відповідальності.

- Іноземні журналісти, які також реєструються на платформі, можуть використати історії дописувачів для світового розголосу про злочини росіян в Україні.

Платформа гарантує безпеку для користувачів. Їх персональна інформація – закрита навіть для творців платформи. Якщо людина перебуває на окупованій території – то дописи будуть опубліковані, коли вона опиниться на підконтрольній частині України, або після звільнення територій. Дописи також додатково модеруються та не допускаються до публікації за наявності російських наративів.

Команда AI for Good відкрита, і ми готові обговорити деталі співпраці зі Свідком та іншими нашими ініціативами онлайн.