Оцінка збитків, завданих земельним ресурсам Луганщини, почнеться одразу після деокупації області

Дата: 04.11.2022 10:14

Жоден військовий злочин російської федерації не має залишитись непокараним. Тим більш ті, наслідки яких доведеться ліквідовувати ще й прийдешнім поколінням українців. Зокрема, жителям Луганщини, територія якої випалена артилерійсько-мінометним вогнем ворога.

З метою визначення збитків землекористувачів, розпорядженням голови обласної держаної адміністрації - начальника обласної військової адміністрації від 26.09.2022 № 354 створено Робочу групу з питань визначення шкоди, завданої земельним ресурсам області внаслідок збройної агресії російської федерації.

Вчора у режимі відеоконференцзв’язку відбулось її перше засідання.

«Обласна військова адміністрація має визначити витрати на рекультивацію земель, які були порушені внаслідок бойових дій, облаштування на них інженерно-технічних і фортифікаційних споруд. А також оцінити інші збитки, завдані власникам земельних ділянок сільськогосподарського призначення, у тому числі орендарів, включаючи втрачені плодоягідні, лісові і дерево-чагарникові насадження, вартість водних джерел та неодержані доходи, якщо вони обґрунтовані.

Крім того, мають бути обліковані пошкоджені житлові будинки, виробничі та інші будівлі», - зазначила заступниця голови Луганської облдержадміністрації Наталія Романенко, яка провела захід.

До цієї роботи місцеві органи влади мають приступити одразу після деокупації Луганської області. Робоча група покликана координувати їх діяльність та надавати організаційно-консультативну допомогу.

Тож, на першому засіданні були обговорені нормативно-правові акти, якими унормований порядок оцінювання шкоди та збитків, організації процесу їх визначення після припинення активних бойових дій, а також відбувся обмін досвідом в цьому напрямку між представниками органів державної влади, які входять до її складу.

Із «Порядком визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії російської федерації, зокрема й шкоди, завданої земельним ресурсам» можна ознайомитись за посиланням:https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/326-2022-%D0%BF#Text .