Кому і як призначають житлову субсидію

Дата: 21.11.2022 12:42

Кому і як призначають житлову субсидію

Житлова субсидія на оплату комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону і розраховується у квітні та жовтні з урахуванням тривалості опалювального сезону з 16 жовтня по 15 квітня включно:

• на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня;

• на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.

Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, призначається на календарний рік (виплата здійснюється один раз на рік).

Для розрахунку житлової субсидії враховуються нараховані доходи членів домогосподарства, членів сім'ї особи із складу домогосподарства, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи.

Середньомісячний сукупний дохід осіб, враховується:

• за III і IV квартали попереднього календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку неопалювального сезону;

• за I і II квартали поточного календарного року - у разі, коли житлова субсидія призначається з початку опалювального сезону;

• за два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням житлової субсидії, - у разі, коли житлова субсидія призначається не з початку опалювального (неопалювального) сезону, зокрема, якщо особа за призначенням житлової субсидії звернулась у липні, то під час розрахунку будуть враховані доходи за I квартал поточного року і IV квартал попереднього року.

У такому ж порядку розраховується середньомісячний сукупний дохід під час призначення житлової субсидії без звернення на наступний строк, а також під час розрахунку житлової субсидії на опалювальний сезон домогосподарствам, яким призначено її в минулому неопалювальному сезоні.

Житлова субсидія на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається виходячи з розміру доходу осіб, за попередній календарний рік.

У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону особі, яка є непрацюючим пенсіонером, та в останньому місяці періоду, за який враховуються доходи, не мав інших доходів, крім пенсії, доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за серпень поточного року, а в разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за березень поточного року. У разі призначення житлової субсидії не з початку опалювального (неопалювального) сезону враховується розмір нарахованої пенсії за місяць, що передує місяцю, попередньому до місяця, з якого призначається житлова субсидія.