Героям Слава!

Дата: 14.06.2023 22:42

Вже дев’ять років військовослужбовці 25-ї окремої Дніпропетровської повітрянодесантної бригади у скорботі схиляють голови перед пам’яттю своїх бойових побратимів, які загинули у небі над Луганщиною.

Подвиг Захисників Луганського аеропорту, який українські військові утримували як стратегічний об’єкт 146 днів, до вересня 2014 року, назавжди увійшов у літопис цієї війни. Служба безпеки України довела безпосередню причетність генерал-майора зс рф євгена нікіфорова до цього військового злочину. Саме він віддав наказ дмитру уткіну з ПВК вагнер на знищення українського транспортного літака ІЛ-76. До вагнерівців у нас тепер «довгий рахунок»… росія відповість за кожний свій злочин, за кожного вбитого українця.

Силове протистояння з російськими диверсантами та терористами розпочалися на території Луганського аеропорту з квітня 2014 року.

Попри вороже оточення аеропорту, літаками забезпечувалася підтримка та ротація бійців, які тримали оборону летовища.

Уночі 14 червня під час такої ротації ворог відкрив вогонь по українському літаку: російська ПЗРК «Ігла» вразила ІЛ-76 з військовослужбовцями 25-ї окремої Дніпропетровської повітрянодесантної бригади, який заходив на посадку в Луганський аеропорт.

Через цей терористичний акт загинули 40 десантників та 9 членів екіпажу.

Серед загиблих десантників є вихідці з Луганщини, Донеччини, Дніпропетровщини та інших регіонів України.

Це стало першою разовою масовою втратою України, тоді ще в АТО.