Міць державного кордону після деокупації.

Дата: 16.09.2023 07:58

Пропозиції громад щодо облаштування державного кордону після деокупації Луганщини на засіданні членів Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України від Луганської області озвучила начальник Міловської СВА Ірина Болткова.

Вона нагадала, що територія Луганської області межує з територією рф протягом більш ніж 700 км (Троїцька, Лозно-Олександрівська, Білолуцька, Марківська, Міловська, Біловодська, Широківська, Станично-Луганська, Сорокинська, Довжанська, Ровеньківська, Антрацитівська територіальні громади).

Для демаркації державного кордону та будівництва фортифікаційних споруд необхідно здійснити викуп або примусове відчуження земельних ділянок (або їх частин) та розміщених на них об'єктів нерухомого майна. Та оформити державну власність на ці ділянки для подальшої передачі в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби України.

Ірина Болткова зазначила, що попередньо вже встановлено, що велика кількість ділянок є відумерлою спадщиною, а місце знаходження багатьох власників землі невідоме.

Тому запропоновано відшкодовувати їх вартість виключно за зверненням господаря, встановивши фіксовану суму, якщо неможливо запропонувати іншу земельну ділянку.

До обговорення питання долучились начальник Управління організації ДПСУ Сергій Вороний, заступник Міністра внутрішніх справ України Олексій Сергєєв та начальник 3-го прикордонного загону імені Героя України полковника Євгенія Пікуса Олександр Осипець, які в цілому підтримали пропозиції Луганської облдержадміністрації щодо вирішення майнових питань, пов’язаних із облаштуванням державного кордону.