Для релокованих підприємств Луганщини напрацьовується програма підтримки.

Дата: 21.09.2023 19:51

Більше двох тисяч суб’єктів господарської діяльності області змогли відновити роботу у більш безпечних регіонах.

Половина таких підприємств відчуває потребу у фаховому персоналі: швачках, медичних працівниках, технологах, інженерах-хіміках, логістах, водіях, операторах верстатів з програмним керуванням.

Також у більшості підприємств, які відновили роботу, виникають труднощі в отриманні додаткового фінансування через те, що вони мають луганську реєстрацію.

А ще неврегульовані питання погашення відсотків за існуючими кредитами через настання форс-мажорних обставин.

Такі дані отримані в результаті анкетування представників релокованих підприємств Луганщини, яке проводив Департамент економічного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності.

Облдержадміністрація зацікавлена в тому, аби наші підприємці працювали, сплачували податки та створювали робочі місця. Саме тому наразі напрацьовується програма підтримки бізнесу Луганщини.

Нагадаємо, що на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України від Луганської області на розгляд Кабінету Міністрів України було винесено питання виїзду закордон співробітників підприємств, які працюють на експорт, а також бронювання спеціалістів.

Наразі тривають перемови Департаменту економічного розвитку та зовнішньоекономічної діяльності із представниками банківської структури України щодо реалізації фінансових програм та можливостей для підприємців Луганщини.