«Луганщина. Жінки. Мир. Безпека».
Коаліція «Луганщина. Жінки. Мир. Безпека» приймає колежанок з Закарпатської, Львівської, Харківської та Хмельницької областей
Засідання «круглого столу» за темою «Виконання НПД 1325 «Жінки. Мир. Безпека» в Луганській області: досягнення і проблеми» за участі представниць п’яти областей провела сьогодні заступниця голови облдержадміністрації, уповноважена з питань гендерної політики у Луганській області Катерина Безгинська.
Вона повідомила, що питаннями протидії гендерному насильству Луганська облдержадміністрація почала займатись задовго до створення коаліції «Луганщина. Жінки. Мир. Безпека», заходи проводили за рахунок місцевих бюджетів. Першими в Україні створили інститут радника голови облдержадміністрації з гендерних питань. Наразі це Людмила Харченко.
«Луганщина зіткнулась зі збільшенням фактів насильства, пов’язаних із бойовими діями ще у 2014 році. Найбільш складним питанням для нас є документування цих злочинів, адже на Луганщині такі випадки рахуватимуться тисячами. Тому ми ретельно вивчаємо досвід вже деокупованих територій», - акцентувала вона.
Учасницям заходу було презентовано обласний «План дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325», яким визначені нові отримувачі послуг: цивільні, постраждалі внаслідок конфлікту; сім’ї полонених та тих, кого примусово вивезли до рф; особи, постраждалі внаслідок сексуального насильства, пов’язаного з війною. У цьому контексті Катерина Безгинська наголосила на актуальному напрямі – роботі з цими категоріями та кривдниками.
Також було представлено досвід реалізації програм психосоціальної допомоги, які працювали у регіоні ще з 2020 року, та План заходів по впровадженню Програми ментального здоров’я «Ти як?» у Луганській області.
Наразі послуги з психосоціальної підтримки надаються у всіх МКП та гуманітарних хабах, шелтерах для переселенців Луганщини. До цієї роботи залучені 130 сімейних лікарів, 162 фахівця соціального захисту та 680 освітян, які пройшли відповідне навчання.
У ході зустрічі було наголошено на конструктивній співпраці з приймаючими громадами щодо створення МКП для переселенців з Луганщини: «Львівщина допомагає нам виживати ще з 2014 року, на Закарпатті триває будівництво житла для наших ВПО, у Хмельницькому створені два шелтери для луганчан», - зазначила Катерина Безгинська та вручила гостям з інших регіонів символічні подарунки.