«Жінки. Мир. Безпека: відповіді на виклики війни».
«Аналіз ризиків економічної безпеки для жінок» презентовано в рамках проєкту «Жінки. Мир. Безпека: відповіді на виклики війни»
Представниці 14 областей, в тому числі й Луганської, стали учасницями фокус-групових інтерв’ю щодо викликів, з якими стикаються жінки, намагаючись досягти економічної безпеки в умовах війни.
Коаліція «Луганщина. Жінки. Мир. Безпека» дослідила фінансові можливості всіх категорій жінок: ВПО, з інвалідністю, постраждалих від різних видів насильства, жінок, які самотужки виховують дітей, та жительок громад, що постраждали від збройної російської агресії.
Метою дослідження була оцінка конкурентоспроможності різних груп, наявності інфраструктури догляду та цінування домашньої праці, сприяння фінансовій і цифровій інтеграції, в тому числі через торгівлю та інвестиції.
Наразі ситуація щодо зайнятості луганчанок виглядає наступним чином.
Із 24 лютого 2022 року дотепер на обліку у Луганській обласній службі зайнятості перебувало 6,4 тис. жінок, з них статус безробітної мали 5,2 тис., допомогу по безробіттю отримували 4,1 осіб.
Працевлаштовані за цей період 782 жінки.
Станом на 28 листопада, на обліку у службі зайнятості залишаються 1,8 тис. жінок, з них 317 отримують допомогу по безробіттю.
241 жінка отримала ваучер на навчання, ще 114 – пройшли професійне навчання безпосередньо у Луганському ОЦЗ. 57 зі 114 осіб опанували абсолютно нову для себе професію, щоб започаткувати власну справу.
За підсумками дослідження розроблено рекомендації органам публічної влади, громадським та міжнародним організаціям щодо допомоги жінкам у підвищенні економічної самодостатності.
Зокрема, пропонується розвиток «бізнесу в руках», тобто підприємницької діяльності, яка не залежить від релокації, наявності виробничих потужностей тощо.
Поширення послуги «муніципальна няня» не тільки на забезпечення догляду за дітьми, які потребують особливої уваги.
А також обов’язкове запровадження роботодавцями заходів протидії дискримінації за ознакою статі, сексуальних домагань на робочому місці та інших проявів ґендерної нерівності.