Офіс відновлення та розвитку Луганської області.
Модульні будинки, проекти альтернативного живлення та мобільні станції водопостачання: Офіс відновлення та розвитку Луганської області продовжує активну роботу з іноземними партнерами
Відбулося чергове засідання регіонального Офісу відновлення та розвитку.
Зібралися для координації та організації роботи за двома основними напрямами: накопичення матеріально-технічної бази і комунікація з міжнародними донорами.
Шість громад регіону на сьогоднішній день мають ряд проектів з відновлення тимчасово окупованих територій не просто на папері, а вже з підтримкою конкретних донорів.
Одним із найсуттєвіших кроків, завдяки яким вдалося досягти цього, стала участь луганської делегації у виставці-конференції «ReBuild Ukraine 2023», яка відбулася 14-15 листопада у Варшаві.
Представники Луганщини змогли залучити підтримку від бізнесу, інвестиційних компаній та європейських лідерів. Тому сьогодні триває робота з відповідною документацією та вже зроблені конкретні дії на шляху до деокупації та відновлення Луганщини.
«Керівники громад, які приймали участь в «ReBuild Ukraine 2023», продемонстрували високий рівень підготовки проектів. Така комунікація може стати прикладом для реалізації роботи і для інших громад області, адже ми бачимо ефективність цієї роботи. Частину вже можна проваджувати - зокрема проекти, які стосуються надання гуманітарної допомоги, підтримки внутрішньо переміщених осіб, забезпечення житлом. Але й до деокупації ми маємо бути готові. Часу на пошук та погодження у нас просто не буде», - наголосив начальник обласної військової адміністрації Артем Лисогор.
Зокрема, Сєвєродонецька громада опрацьовує технічну документацію за проектом створення підприємства з переробки будівельного сміття. Це одна із найбільш пошкоджених територій області, а тому втілення такого проекту дозволить не лише «прибрати» брухт з вулиць, а й переробити його на новий будівельний матеріал. Зацікавилася цим проектом компанія з Німеччини. Крім того, з японською компанією є домовленості щодо постачання біогазових конструкцій, які забезпечать тепло після деокупації.
Швеція та Франція готові допомогти одразу кільком громадам по забезпеченню модульним житлом луганчан, а також в питаннях отримання систем альтернативних видів енергії.
На локальному рівні готові втілити проекти з відновлення водопостачання на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, Швеція має досвід спорудження мобільних водоочисних станцій, які можуть забезпечувати питною водою до 6 тисяч людей.
Багато підтримки громади отримали в напрямах гуманітарного забезпечення та військової допомоги з Німеччини, Франції та Польщі. Не менш важливими є домовленості щодо навчання представників влади – керівників громад та структурних підрозділів, адже впровадження європейського досвіду управління є безпосередньою умовою для Євроінтеграції.