Розпочато оцифровування архівів актів цивільного стану.

Дата: 06.04.2024 23:10

Мін’юстом оцифровані понад 800 тисяч актів цивільного стану жителів Луганської та Донецької областей

Міністерство юстиції України у лютому розпочало оцифровування архівів актів цивільного стану, вивезених із Донецької та Луганської областей.

Протягом пів року планують відсканувати понад 3 мільйони врятованих документів, що містять інформацію про народження, смерть, шлюб чи його розірвання, а також зміну імені (прізвища, імені, по батькові) громадян цих областей.

Проект зі сканування актів цивільного стану організували за ініціативи Міністерства юстиції України за підтримки Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні та технічної підтримки «Проекту підтримки Дія», що реалізується за фінансування Швеції.

За півтора місяця опрацьовано понад 800 тисяч документів, серед яких акти ще 1940-х років. Відскановані документи завантажуються у Державний реєстр актів цивільного стану громадян. Очікується, що роботи завершаться до серпня 2024 року.

За результатами пілотного проекту зі сканування актів двох областей розглянуть питання щодо оцифрування всіх паперових актів цивільного стану, які є в Україні.