A A A K K K
для людей із порушенням зору
Щастинська районна рада
Луганська область

«Інтеграція послуг з ВІЛ».

Дата: 31.05.2024 23:05
Кількість переглядів: 78

1828 луганчан живуть з ВІЛ, з них 459 – зі СНІДом, - лікарів первинної ланки навчали профілактиці та запобіганню поширенню соціально небезпечних хвороб

Станом на 1 квітня, на обліку у закладах охорони здоров'я Луганської області, що здійснюють медичний нагляд за людьми, які живуть з ВІЛ, перебувають 1828 осіб, у тому числі 459 у стадії СНІДу.

Тож, фахівців Центрів первинної медико-санітарної допомоги Луганської області, які першими контактують з такими пацієнами, навчали, як здійснювати доконтактну профілактику, постконтактну профілактику постраждалим від гендерного насильства, попереджати вертикальну передачу, та проводити тестування з ВІЛ.

Треніг «Інтеграція послуг з ВІЛ» для лікарів спільно організували Луганська облдержадміністрація, Офісом ВООЗ в Україні, Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України та МБФ «Українська фундація громадського здоров’я».

«Широкомасштабна військова агресія проти України спричинила непомірні виклики як для системи охорони здоров’я, так і для населення, що потребує допомоги. Окрім загально відомих, гостро була визначена проблема надання допомоги жертвам насильства, в тому числі гендерно зумовленого», - зазначила заступниця голови облдержадміністрації Катерина Безгинська, відкриваючи захід.

Україна входить до числа країн із найвищим тягарем ВІЛ у Європейському регіоні ВООЗ. За показником частоти інфікування ВІЛ Україна посягає друге місце у Європі (37,1 нових випадків інфікування на 100 000 населення) за даними UNAIDS 2021р).

За даними ЦГЗ МОЗ України тільки у березні 2024 року офіційно зареєстровано 1037 нових випадків ВІЛ-інфекції, у 264 (25,4%) пацієнтів діагностовано СНІД, а 95 людей померли від СНІДу.

В закладах охорони здоров’я Луганської області у 1 кварталі 2024 року обстежено на ВІЛ 2154 особи, з них за допомогою ШТ 91% (1968) осіб.

Найбільша кількість осіб була протестована на ВІЛ за наступними показами:

особи, які мають захворювання, симптоми та синдроми, при яких пропонуються ПТВ при зверненні за медичною допомогою в заходи охорони здоров’я – 44,2% (952);

особи, обстежені за власною ініціативою – 28,4% (613)

особи з ризикованою статевою поведінкою – 9% (193)

призовники, абітурієнти військових закладів – 6% (130)

Луганський обласний медичний центр соціально небезпечних інфекційних хвороб тимчасово перемістився в Черкаську область та наразі надає медичну допомогу хворим на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію та гепатити.

Заклад здійснює координацію медзакладів регіону щодо діагностики та лікування туберкульозу, гепатитів В і С, тестування на ВІЛ, надання антиретровірусної терапії, формування потреби в антиретровірусних препаратах та здійснення моніторингу їх використання, проведення розподілу та перерозподілу лікарських засобів та виробів медичного призначення, надання технічної підтримки лікарям сайтів АРТ.

Кабінети «Довіра» працюють у Луганському обласному центрі соціально-небезпечних та інфекційних хвороб, Лисичанській багатопрофільній лікарні, Сєвєродонецькій МР. Медичні заклади забезпечені антиретровірусними препаратами в повному обсязі.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь