A A A K K K
для людей із порушенням зору
Щастинська районна рада
Луганська область

Заходи щодо забезпечення прав ВПО з Луганщини.

Дата: 16.06.2024 21:55
Кількість переглядів: 124

Начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор та керівники структурних підрозділів ОВА взяли участь у засіданні Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту майнових та немайнових прав ВПО.

ТСК розглянула витрачання бюджетних коштів на зазначені цілі.

Відкриваючи засідання, народний депутат України Максим Ткаченко наголосив: «Наш меседж і головна мета – інвентаризація, а після неї – збільшення місць МТП для наших громадян».

За його словами, з 4000 місць компактного проживання, які були створені у регіонах, критеріям, визначеним постановою КМУ про «Деякі питання функціонування місць тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб», відповідають тільки 1000. За дев’ять місяців з 3000, які не відповідали нормам облаштування, переобладнали лише 100 шелтерів.

Наразі Луганською ОВА створюються три МТП: два у м. Дніпро та у с. Войнівка на Кіровоградщині. До їх ремонту та оснащення залучаються міжнародні донори.

Проте, спільно з приймаючими громадами, у різних областях України вже створено 1676 місць для тимчасового проживання ВПО, в яких вже мешкають 974 особи.

Зокрема: 765 місць у гуртожитках Європейського університету та Національного педагогічного університету ім. Драгоманова у м. Київ; 240 – у шелтерах та МТП м. Дніпро та Дніпропетровської обл.; 132 - у гуртожитку Гірської міської військової адміністрації в м. Київ; 198 – у гуртожитках та модульних містечках на Львівщині; 145 - у шелтерах м. Кропивницький та Кіровоградської обл.; 94 місця – у м. Рівне та Рівненській обл.; 12 місць створено у модульному містечку в м. Гостомель на Київщині; 35 місць доступно для проживання луганчан в м. Одеса; по 20 місць – на Івано-Франківщині та у м. Харків; 15 осіб можуть розміститись у шелтері для переселенців в Хмельницькій обл.

Артем Лисогор повідомив про переформатування роботи гуманітарних хабів з видачі продуктових наборів на надання соціальних, адміністративних та інших послуг переселенцям. Зокрема, за рік їх кількість збільшено з 22 до 70. Найбільш затребуваною залишається реєстрація повідомлень про пошкоджене та зруйноване майно. Через центри соціальної підтримки луганчанами оформлено понад 36 тисяч таких заяв.

Очільник Луганщини також повідомив про програми підтримки ВПО, які прийняті усіма громадами та районними адміністраціям, незважаючи на дефіцит бюджетів.

«Область втратила 1,9 млн бюджетних надходжень. Майже 50 % видатків загального фонду місцевих бюджетів – фінансування переміщених бюджетних установ і організацій – 1.056,3 млн грн. На підтримку Збройних Сил України спрямовано 333,5 млн грн, на підтримку внутрішньо переміщених осіб з Луганської області – 89,1 млн грн», - зазначив він.

Представники облдержадміністрації подякували народним депутатам за сприяння в отриманні дотацій з державного бюджету, що дозволило збалансувати бюджети громад.

Серед проблем, які також були обговорені: нарахування заробітної плати вчителям на тимчасово окупованих територіях, які не пішли на співпрацю з колаборантами, а також можливості отримання компенсації за втрачене житло, зокрема й те, що вціліло, але недоступне для проживання.

На запитання членів ТСК щодо заходів, які вживаються громадами для забезпечення своїх мешканців тимчасовим житлом, відповіли начальники військових адміністрацій: Старобільської - Яна Литвинова, Лисичанської – Валерій Шибіко та Сєвєродонецької – Олександр Стрюк.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь