Основні правила ощадливого використання електроенергії.

Дата: 08.07.2024 10:56

На сьогоднішній день питання впровадження енергозберігаючих практик у повсякденному житті набуває дедалі більшої актуальності. Відтак, серед населення наразі гостро постає питання щодо енергозбереження та, відповідно, економії енергоресурсів, у тому числі споживання електроенергії.

В Україні, як і в інших країнах, стан впровадження заходів з енергозбереження є вкрай недостатнім, а в житлово–комунальному господарстві – критичним.

Тому практичні кроки у напрямі енергозбереження скоріше є підтвердженням культури та високого рівня свідомості суспільства.

Існують декілька простих порад, слідування яким дозволить використовувати електроенергію більш ефективно і, відповідно, заощаджувати кошти.

1. Використовуйте енергоефективну побутову техніку: побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G; клас «А ++» – найбільш енергоощадний; «А +», «А», «В», «С», «D», «G» – менш енергоощадні;

2. Економія на освітленні: встановивши у своєму помешканні енергозберігаючі лампи, ви зменшите споживання електричної енергії;

встановивши світлорегулятори і датчики, які автоматично вмикають та вимикають освітлення при появі людини, зменшиться споживання електричної енергії;

3. Не встановлюйте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів; або там, де є пряме сонячне проміння; не ставьте в холодильник гарячу їжу.

4. Використовуйте пральні і посудомийні машини в режимі повного завантаження.

5. Правильно експлуатуйте електроплиту:

використовуйте посуд з рівним дном та діаметром, який дорівнює або трохи більший за конфорку електроплити; врахуйте, що конфорка електроплити після вимкнення певний час продовжує виділяти тепло.

6. Вимикайте світло, коли виходите з приміщення, не залишайте електроприлади "в режимі сну".

7. Вмикайте кондиціонер лише при закритих вікнах і дверях.

8. Правильно експлуатуйте електрочайник:

кип'ятіть стільки води, скільки необхідно на даний момент.

9. Вимикайте електричний бойлер,

якщо протягом тривалого часу ним не користуєтесь - бойлер у режимі очікування споживає електроенергію, автоматично вмикаючись для підігріву води;

10. Правильно обладнуйте помешкання освітлювальними приладами:

використовуйте в «робочих зонах» помешкання точкові світильники, точкове освітлення набагато економніше.