Стратегія зі створення безбар'єрного простору в Україні.
В Україні функціонують 47 команд раннього втручання в 16 регіонах
Чисельність отримувачів послуги раннього втручання у 2023 році становила понад 2,9 тис. сімей з дітьми (181 родина – внутрішньо переміщена).
Щоб повноцінно запустити відповідну послугу, Мінсоцполітики започатковує експериментальний проєкт із запровадження договірної форми надання послуги раннього втручання, яким визначатимуться:
- організаційна модель надання послуги;
- специфікація послуги;
- механізм фінансування послуги
- завдання кожного члена команди раннього втручання;
- вимоги до надавачів цієї послуги.
Раннє втручання максимально збільшує шанси дітей на реалізацію власного потенціалу, дає змогу максимально ефективно використовувати потенціал сім’ї, підсилювати та нарощувати самозарадність батьків.
У 2023 році підготовлено 16 команд раннього втручання (65 спеціалістів і фахівців) з 12 регіонів України.
Цього року проводиться навчання ще для 36 команд (161 фахівець та спеціаліст) з 11 регіонів України, яке має завершитись у жовтні.
Найбільше команд раннього втручання функціонує в установах соціальної сфери – 56%, в сфері охорони здоров’я – 19,5%, в сфері освіти – 17%, в громадських організаціях – 7,5%.
Проєкт Мінсоцполітики впроваджується у межах Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні. Національна стратегія реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.